Menu
CHIP Speedtest

Možností nastavení v Ovládacích panelech

23.01.2013 05:00 | Redakce Chip
Možností nastavení v Ovládacích panelech
Častokrát nevíte, ve které rubrice Ovládacích panelů lze najít určité nastavení. Pak postupně otevíráte různé oblasti, abyste našli správný dialog.

Namísto namátkových pokusů raději použijte hledací funkci i pro Ovládací panely. To je vhodné zvláště tehdy, neznáte‑li přesný název sporného dialogu. Jako obvykle funguje hledání už v nabídce Start během zadávání hledacího pojmu. Všechny nálezy seskupí Windows do rubrik »Programy«, »Ovládací panely«, »Dokumenty« atd. Za nimi je v závorkách vždy uveden počet nálezů. V sekci pro »Ovládací panely« případně ihned uvidíte hledaný dialog. Jinak pro kompletní zobrazení výběru klikněte na rubriku nebo dále upřesněte hledací pojem.

V dialogu Ovládacích panelů pak uvidíte všechny odpovídající elementy, které se nyní dají přímo otevřít. Hledání funguje zcela podobně také přes hledací políčko vpravo nahoře v dialogu Ovládacích panelů samotných. Chcete‑li například přizpůsobit režim napájení, zpravidla otevřete Ovládací panely, kliknete na »Systém a zabezpečení«, pak na »Možnosti napájení« a nakonec na »Vybrat schéma napájení« – pokud už ovšem znáte správnou cestu. Při využití hledání dokonce tento postup ani nemusíte znát, a přesto to půjde rychleji. Stačí jen zadat téma »Napájení« do hledacího pole nabídky Start a pak přímo kliknout na nabídnutý odpovídající odkaz.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání