Menu
CHIP Speedtest

Multimediální všeuměl

13.01.2011 09:40 | Redakce Chip
Multimediální všeuměl
Multimediální aplikace Windows Media Center je ve srovnání s dalšími přehrávači videa a hudby často podceňována a opomíjena. Přitom se jedná o velmi zajímavé řešení multimediálního centra nejen do obývacího pokoje, které lze velmi snadno obohatit o další funkce. Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky doplňkových modulů.

Multimediální přehrávač Windows Media Center najdete ve všech běžných edicích Windows 7 (Home, Premium, Professional i Ultimate) a nechybí ani ve Windows Vista. Především možnost ovládání Windows Media Centra dálkovým ovladačem předurčuje jeho nasazení v počítačích určených pro obývací pokoje (tzv. HTPC – Home Theater PC). Z pohodlí gauče si tak můžete užít filmy, fotografie či hudbu v komfortním prostředí a se snadným ovládáním. Zajímavá je také možnost použití Windows Media Centra jako ovládací aplikace k televiznímu tuneru v počítači, včetně možnosti nahrávání vysílaných pořadů a funkce time-shift pro posun ve vysílání. Windows Media Center umí také prezentovat digitální fotografie na televizi a k dispozici je i několik internetových služeb.
Základní funkční výbava Windows Media Centra a podpora přehrávání různých formátů není příliš bohatá, což lze ovšem jednoduše změnit. K dispozici je dlouhá řada různých doplňkových modulů, které obohatí Windows Media Center o další funkce a možnosti a využijí přitom jeho uživatelské prostředí a filozofii ovládání. Výběr nejlepších doplňků najdete v Chipu 2/2011, který vychází 21.1. 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání