Menu
CHIP Speedtest

Mýty v IT - hodí se Windows 8 pouze pro tablety?

12.02.2013 16:25 | Redakce Chip
Mýty v IT - hodí se Windows 8 pouze pro tablety?
Nový operační systém je zcela optimalizován pro dotykové ovládání. Náš krotitel mýtů zjišťoval, zda je použitelný i na obyčejných PC.

 

 

 

V nadcházejícím vydání Chipu jsme se rozhodli podrobit zkoušce další mýtus: Windows 8 jsou úplně jiný systém. Nové, moderní UI disponuje mnoha dlaždicemi a používá ovládací gesta, která je možné provádět pouze dotykem prstů. Pokud tedy nemáte dotykový displej, nemusíte Windows 8 vůbec instalovat.

Při vývoji Windows 8 si Microsoft stanovil cíl, aby se všechny produkty, na kterých je tento operační systém nainstalován, ovládaly pokud možno stejně a prostřednictvím podobného vizuálního rozhraní. V posledních letech vynaložil tým z Redmondu spoustu energie na vytvoření mobilní platformy Windows Phone 7, resp. 8, takže sjednocení klasického desktopového operačního systému a jeho mobilní verze bylo dalším logickým krokem. Výsledkem této adaptace je moderní uživatelské rozhraní, dříve známé pod označením Metro. To se opravdu ovládá nejlépe dotykově: jednoduchými pohyby prstů (viz vpravo) můžete vybírat nebo zavírat aplikace, otevírat položky menu nebo posouvat dlaždice. Můžeme tedy výše zmíněný mýtus označit za pravdivý? Hodí se Windows 8 jen pro tablety?

Celý článek si budete moci přečíst v papírové nebo elektronické verzi Chipu 3/2013, který vychází 22. února.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání