Menu
CHIP Speedtest

Na doménách lze stále slušně zbohatnout

14.05.2012 05:13 | Redakce Chip
Přestože se může zdát, že všechny zajímavé domény jsou již rozebrány, stále je možné se obchodování s nimi velmi dobře uživit, ba dokonce zbohatnout. Pouze je třeba nakupovat ta správná doménová jména.

Mike Mann (45), jeden z nejznámějších obchodníků (nebo chcete-li spekulantů) s doménami, nakoupil nedávno hned 14 962 domén během pouhých 24 hodin a utratil za ně celkem 100 000 dolarů. V době, kdy se celosvětová ekonomika pomalu zvedá z recese, se to nemusí jevit jako nejlepší nápad.

S internetovým podnikáním začal Mann v roce 1990 jako zakladatel firmy poskytující připojení k internetu. Svůj první velký obchod s doménami uskutečnil v roce 1998, když dostal nabídku ve výši 50 000 dolarů za doménu menus.com, kterou sám pořídil za pouhých 70 dolarů. Netrvalo dlouho a stal se jedním z největších doménových spekulantů na internetu. Těžil především z tehdejší situace na trhu domén, kdy ještě nebyl problém zaregistrovat si zajímavá doménová jména a později je s velkým ziskem prodat.

Na doménovém businessu vybudoval Mike Mann firmu BuyDomains, kterou v roce 2005 prodal investiční společnosti Highland Capital za 80 milionů dolarů. Spolu s BuyDomains prodal Mann i vlastní patentovaný systém na doporučování zajímavých doménových jmen a jejich registraci. Společnost BuyDomains je dnes přejmenována na NameMedia a Mann v ní stále drží 15% podíl.

V současné době si Mann registruje průměrně 300 nových domén denně a jeho měsíční výdělek se údajně pohybuje kolem 400 000 dolarů. Domény k nákupu vybírá na základě systému, který doporučuje vhodná klíčová slova a odfiltruje doménová jména chráněná ochrannými známkami. Konečnou selekci domén k nákupu provádí Mike Mann osobně.

Samozřejmě již nejde o domény typu sex.com (kterou Mann v jednu chvíli z části vlastnil), ale například o doménová jména jako ceohealthclub.com, chinesefoodcatering.com, baptistchurchcamp.com nebo drugdevelopers.com.

Velké doménové obchody se ale neodehrávají jen v doménovém prostoru .com. Více než milion korun vynesly v minulosti prodeje domén jako o2.cz, letenky.cz, hracky.cz, eurovikendy.cz nebo svatba.cz.

Zdroj: Svět-hostingu.cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání