Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Na plný výkon bez randálu

18.04.2011 13:50 | Redakce Chip
Na plný výkon bez randálu
Přestal vás bavit řev, který se ozývá z počítače, nebo si chcete postavit nový, tichý systém? Nepomůže-li vysavač, můžete počítač ztišit pomocí našich rad a návodů. Ukážeme vám, jak postavit tichý stroj nezávisle na tom, jaký výkon potřebujete.

Hlučný počítač je k vzteku a dokáže otrávit při práci i při zábavě. Pokud jste nikdy nepracovali na tichém, nebo dokonce pasivně chlazeném počítači, asi si ani neuvědomujete, jak intenzivní hluk dokáže starší sestava či notebook vydávat. Ticho při práci s počítačem oceníte hlavně tehdy, když se potřebujete maximálně soustředit na svou činnost nebo si chcete v klidu zahrát hru nebo pustit film. Otravuje-li vás hluk vycházející ze staršího počítače, stačí vzít do ruky šroubovák a zkusit vyměnit pár ventilátorů, případně koupit několik gumových podložek či odhlučňujících výplní. Ještě lepší je ale postavit si z gruntu nový a tichý systém.

Rozsah a cena tišicí kúry bude záviset na tom, jak výkonný počítač si přejete ztišit či sestavit. Na základní ztišení vám vystačí pár stokorun, na stavbu nového multimediálního počítače pár tisíc, ale na sestrojení výkonné a zároveň relativně němé herní sestavy si budete muset připravit spíše desítky tisíc korun.

Celý článek najdete v papírovém vydání Chipu 5/2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení