Menu
CHIP Speedtest

Náhrada výchozí SMS aplikace

13.04.2013 09:40 | Redakce Chip
Náhrada výchozí SMS aplikace
Pokud při psaní SMS sledujete počítadlo znaků, možná vás zarazilo, že použití diakritiky ve zprávě sníží maximální délku jedné zprávy z původních 160 znaků na pouhých 70.

Tento problém lze v zásadě řešit dvojím způsobem – buďto se používání diakritiky zcela vyvarovat, nebo pro psaní zpráv využít některou z alternativních SMS aplikací, které před odesláním veškerou diakritiku automaticky odstraní. A právě to zvládá oblíbená aplikace s názvem GO SMS Pro, kterou si můžete stáhnout zcela zdarma z Google Play. Pro naše účely bude potřeba odtud stáhnout také doplněk GO SMS Pro Czech package. Po dokončení obou instalací proveďte následující nastavení:

Spusťte GO SMS Pro a projděte úvodní okna představující některé funkce aplikace. Na konci ukázek vám bude nabídnuta registrace do sítě GO Chat, která ale není pro běžné psaní SMS potřeba, takže ji klidně přeskočte křížkem v pravém horním rohu. Pokud byste prostředí aplikace měli hned od začátku raději v češtině, pomocí levého horního tlačítka vyvolejte menu a tam navigujte na »Settings | Language selection«, v místní nabídce vyhledejte »Čeština« a potvrďte restartování aplikace »OK«.

Po opětovném spuštění pokračujte nastavením GO SMS Pro jako výchozí aplikace pro práci s SMS. Tím zamezíte případným konfliktům mezi původní aplikací a GO SMS Pro. Přejděte proto opět do menu a tam pokračujte na »Nastavení | Nastavit jako výchozí SMS program«. Zde poté pro příjem i odesílání SMS nastavte jako výchozí GO SMS Pro. Nyní už je potřeba pouze aktivovat automatické ořezávání diakritiky. Za tím účelem se opět vraťte do »Nastavení« a ze základního zobrazení přepněte na »Rozšířené«. Tím se v nabídce objeví nová položka »Nastavení odesílání«, ve které aktivujte volbu »Zapnout místní podporu«. V rozbalovací nabídce »Podporované« následně aktivujte »Český SMS režim« a potvrďte »OK«. Nakonec opět restartujte aplikaci. Od této chvíle můžete psát SMS o délce 160 znaků včetně diakritiky, která bude vždy automaticky odstraněna těsně před odesláním.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání