Menu
CHIP Speedtest

Nahrávání fotografií a videí na Facebook pro Symbian S60 3rd

11.12.2009 00:00 | Redakce Chip
Mobilní verze Facebooku umožňuje v telefonu procházení stránek, možnost aktivního přidávání obsahu, jako jsou fotky či videa, však nenabízí. Kupovat nový přístroj se systémem Symbian S60 páté edice pouze kvůli facebookovému klientu se vám ale nechce.

Nahrávání fotografií a videí na Facebook pro Symbian S60 3rd

Mobilní verze Facebooku umožňuje v telefonu procházení stránek, možnost aktivního přidávání obsahu, jako jsou fotky či videa, však nenabízí. Kupovat nový přístroj se systémem Symbian S60 páté edice pouze kvůli facebookovému klientu se vám ale nechce.


Řešením pro zaryté „facebookáře“ je bezplatná aplikace ShoZu ze stránky www.shozu.com. ShoZu slouží pro rychlé publikování fotografií a videí z telefonu přes různé sociální sítě; kromě Facebooku jsou podporovány YouTube, MySpace, Twitter, Flickr a další.

Pro získání aplikace klikněte na »Get started Now!« a ve sloupci »App« v části »Mobile« pokračujte na »Sign-up«. Z rozbalovací nabídky vyberte značku svého telefonu a dále i konkrétní model. V dalším kroku je nutné se zdarma zaregistrovat – na stránce vyplňte všechny požadované údaje. Pokud nestojíte o doručování reklamních sdělení, nezapomeňte na konci stránky odškrtnout volbu »Send me the latest information about…« a pokračujte kliknutím na »Continue«. Za okamžik vám bude doručena SMS zpráva s odkazem pro stažení aplikace do telefonu. Odkaz v telefonu otevřete a poté se řiďte instalačními pokyny na displeji.

Před použitím aplikace v telefonu je ještě potřeba propojit váš nový ShoZu účet s účtem na Facebooku. Na počítači proto přejděte na hlavní stránku ShoZu, zadejte přihlašovací jméno a heslo zvolené při registraci a klikněte na »Sign in«. Na nové stránce pokračujte na »View all«, u loga Facebooku klikněte na »Select« a na další stránce pokračujte na »Go to Facebook«. V nove otevřené stránce se přihlaste ke svému účtu na Facebooku. Nyní dojde k ověření přístupových údajů a k přesměrování na předchozí stránku. Zde klikněte na »Back to Facebook« a na další stránce zvolte »Povolit offline přístup«. Tento postup pro povolení dalších požadavků zopakujte ještě dvakrát. Zobrazí-li se nakonec hlášení »Facebook will now be one of your sites«, propojení proběhlo úspěšně.

V telefonu nyní spusťte ShoZu, které je nejprve nutné jednorázově aktivovat. Navigujte proto na »Volby | Activate« a hlášení »Do you have a ShoZu account?« odsouhlaste pomocí »Ano«. V dalším kroku vyplňte své přihlašovací jméno a heslo k účtu ShoZu a potvrďte »OK«. Pro přístup k internetu dále vyberte vhodný přístupový bod a svou volbu potvrďte pomocí »Select«. Zobrazí-li se po chvíli hlášení »Done! ShoZu is activated…«, je aktivace dokončena a vše je připraveno k použití.

Z nabídky aplikace nyní zvolte »Share-It | All files« a označte jednu nebo více fotografií (případně video), které chcete na Facebook nahrát. Pro odeslání nakonec aktivujte »Volby | Send to Facebook«. Váš profil bude během chvíle aktualizován.

Rada: ShoZu si po propojení s Facebookem hlídá, kdy něco fotíte nebo točíte. Po vytvoření snímku nebo videa se poté vždy zeptá, jestli je chcete nahrát na web. Toto nastavení můžete změnit – v hlavní nabídce programu navigujte na »Volby | Go to | Settings | Share-It«. Dotazovaní aplikace zrušíte aktivováním volby »Skip« u položek »New images« a »New videos«.

Pozor! Nahrávání momentek na Facebook je velice návykové. V případě připojení k internetu přes operátora si proto dejte pozor na objem přenesených dat (nemáte-li aktivován neomezený datový paušál). Pokud datový paušál nemáte, můžete objem přenesených dat výrazně snížit prostřednictvím »Volby | Go to | Settings | Share-It«, kde nastavení »Upload size« přepněte na »Reduced for web«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání