Menu
CHIP Speedtest

Najdi si svůj iPhone

18.05.2013 06:15 | Redakce Chip
Najdi si svůj iPhone
Ztratil se vám váš iPhone nebo jste ho tak dobře založili, že ho nemůžete najít?

Velmi rychle a snadno ho naleznete pomocí aplikace Find My iPhone. Ta vám pomůže vypátrat i ostatní zařízení Apple, jako je iPad nebo MacBook. Aplikaci si můžete stáhnout zdarma přes App Store pod názvem Find My iPhone. Pro plné využívání aplikace je následně nutné povolit polohové služby a iCloud. Polohové služby povolíte otevřením ikony »Nastavení«, kde zvolíte »Soukromí | Polohové služby« a tuto možnost aktivujete. Rozbalí se nabídka aplikací, které využívají polohové služby. Vyberte aplikaci »Hledat iPhone« a v její nabídce zvolte možnost aktivování této služby. Pro tuto aplikaci vám už jen zbývá povolit iCloud, který vám zajistí zobrazení polohy vašeho zařízení z počítače nebo z jiného zařízení s iOS. Otevřete tedy znovu »Nastavení«, zvolte »iCloud« a povolte možnost »Hledat iPhone«. Dále je třeba vyplnit účet k iCloudu (jedná se o zadání stejných přihlašovacích údajů jako při přihlašovaní k App Storu).

Posledním krokem, který vás dělí od nalezení zařízení, je otevření internetové adresy www.icloud.com v prohlížeči a zadání již zmíněných přihlašovacích údajů

k vašemu účtu iCloud (Apple ID). Po úspěšném přihlášení pak můžete na mapě sledovat, kde se vaše zařízení momentálně nachází. Na výběr jsou zde celkem tři možnosti, z nichž jsou pro vás důležité pouze dvě: »Přehrát zvuk« a »Ztraceno«.

Po zvolení první možnosti začíná iPhone vydávat zvuk a bude v tom pokračovat

do té doby, dokud jej nenajdete a na displeji nezvolíte možnost deaktivování zvuku.

Pomocí volby »Ztraceno« dokážete iPhone zamknout, popřípadě napsat zprávu, která se na vašem iPhonu objeví.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání