Menu

Nakupujete dárky na poslední chvíli?

12.12.2015 16:14 | Karel Kovar + Přidat komentář
Nakupujete dárky na poslední chvíli?

Nakupujete dárky na poslední chvíli? | foto: CHIP

Vánoce jsou za dveřmi a vy stále nemáte dárky? Máme pro vás pár tipů, jak je bez stresu nakoupit na internetu. 

Do Vánočních svátků už zbývají jen necelé dva týdny a celá řada lidí ještě nemá nakoupené vánoční dárky – s internetem je to naštěstí hračkou. V novém Chipu najdete rozsáhlého průvodce, jak vybírat, nakupovat a platit. Vzhledem k velkému počtu reakcí jsme se ale rozhodli doplnit tento článek ještě několika novinkami zde na internetu.

Výběr dárků

Pokud si nejste jisti co koupit, poradí vám celá řada webů – nákupního rádce najdete kromě v textu zmiňované Heureky.cz nově i například na Alze, nebo na službě Zboží.cz od Seznamu (http://zbozi.seznamblog.cz/post/133332571880/seznamcz-nasazuje-na-zbo%C5%BE%C3%ADcz-d%C3%A1rkov%C3%A9ho-r%C3%A1dce-pro).  Tak je v pracovních dnech od 9 do 22 hodin, o víkendech a svátcích od 9 do 19 hodin k dispozici živý nákupní rádce, který vám osobně poradí s výběrem dárku.

2016-01-darky-alza

Nákup

Dalším zádrhelem může být samotný nákup – ačkoliv většina obchodů nabízí informaci zda je zboží skladem, my tomuto údaji rozhodně nedoporučujeme důvěřovat. V ideálním případě si dostupnost zboží ověřte telefonicky a nebudete muset trnout hrůzou, zda dárky do Vánoc dorazí. U renomovaných obchodů navíc najdete informaci, zda jsou zboží schopni do 24. dodat.

Dovoz

Pokud si zboží nevyzvedáváte osobně na prodejně nebo pobočce, je loterií volba dopravce. Většina z nás už určitě zažila nahánění kurýrní služby, která k vám může dorazit jen v určitý čas a dohoda nebývá vždycky snadná. V této oblasti lze doporučit služby České pošty (konkrétně Balík do ruky), která sice v minulosti neměla nejlepší pověst, v posledních létech se ale situace rapidně zlepšila. Například podle vyjádření Šárka Jakoubkové ze společnosti Alza.cz nebyly v minulých létech s doručováním zboží přes ČP žádné problémy. Je tedy jen na vás, zda zvolíte kurýrní službu, nebo máte poblíž poštu a vsadíte na ni.

Při nákupu nezapomínejte ani na bezpečnost – několik tipů, jak se nenechat napálit najdete například na blogu bezpečnostní firmy Avast (https://blog.avast.com/cs/2015/12/02/on-line-nakupy-v-hledacku-podvodniku/)

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení