Menu
CHIP Speedtest

Nastavení jazyka pro každý uživatelský účet

15.01.2010 00:00 | Redakce Chip
Mluvíte doma několika jazyky? V mnoha rodinách je to docela normální. Jenom ten počítač a jeho Windows pro to doposud neměly pochopení...

Nastavení vlastního jazyka ve Vistě pro každý uživatelský účet

Mluvíte doma několika jazyky? V mnoha rodinách je to docela normální. Jenom ten počítač a jeho Windows pro to doposud neměly pochopení...

Vista Ultimate umožňuje stanovit pro jednotlivé uživatelské účty vlastní jazyk, který bude použit pro zobrazení textů na monitoru.

ZMĚNA JAZYKA ZOBRAZENÍ: Přihlaste se k příslušnému účtu a otevřete »Start | Ovládací panely«. Po kliknutí na »Hodiny, jazyk a oblast« otevřete dialog »Místní a jazykové nastavení«. V klasickém zobrazení Ovládacích panelů se k tomuto dialogu dostanete dvojitým kliknutím na »Místní a jazykové nastavení«.

Nyní aktivujte kartu »Klávesnice a jazyky«. Ve spodní sekci »Jazyk zobrazení« pak můžete v rozevíracím seznamu »Změnit jazyk zobrazení« zvolit jazyk pro daný uživatelský účet. Volbu potvrďte tlačítkem »OK«. Pro aktivaci zvoleného jazyka se uživatel musí odhlásit a znovu přihlásit. Windows vám k tomu nabídnou dialog, v němž tento proces můžete rovnou spustit prostřednictvím »Odhlásit se nyní«. Změna jazyka zobrazení se projeví výhradně v tomto uživatelském účtu.

PŘIDÁNÍ JAZYKŮ: Některé jazyky, například švédština, nejsou v rozevíracím seznamu v panelu »Místní a jazykové nastavení« obsaženy. Můžete je však doplnit dodatečně. Předpokladem je ovšem uživatelský účet s oprávněním správce. V Ovládacích panelech tedy klikněte na »Zabezpečení« a »Centrum zabezpečení« nebo v klasickém zobrazení panelů rovnou dvojitě na »Centrum zabezpečení«.

V následném dialogu klikněte na »Windows update« a poté na odkaz »Zobrazit dostupné aktualizace«. Na následující stránce vypíšou Windows všechny dostupné aktualizace a rozdělí je do různých kategorií jako »Windows Vista«, »Windows Ultimate Extras« a » Windows Vista Ultimate Language Packs «. Právě v posledně jmenované oblasti najdete potřebnou jazykovou výbavu. Zvolený jazyk zaškrtněte a klikněte na »Instalovat«. Po odsouhlasení licenčních podmínek klikněte na tlačítko »Dokončit«. Windows pak do systému zavedou vybranou jazykovou podporu a nainstalují ji. Potom můžete požadovaný jazyk nastavit, jak bylo popsáno výše.

ODSTRANĚNÍ NAINSTALOVANÝCH JAZYKŮ: Pokud budete později chtít nainstalovaný jazyk zase odstranit, v dialogu »Místní a jazykové nastavení« klikněte na »Instalace nebo odinstalace jazyků zobrazení«. Také při této akci potřebujete přístup k uživatelskému účtu s oprávněním správce. V následném dialogu nejprve rozhodněte, zda chcete jazyk nainstalovat, nebo odinstalovat; klikněte tedy na »Odebrat jazyky«. Otevře se jednoduchý dialog se seznamem všech nainstalovaných jazyků. Jazyk, který má být odstraněn, označte. Poté klikněte na »Další« a dále na »Odstranit«. Následný dialog ukončete tlačítkem »Uzavřít«.

Polyglot: Vista Ultimate může ke každému uživateli hovořit jeho vlastním jazykem - třeba francouzsky.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání