Menu
CHIP Speedtest

Naučte systém pravidlům

17.01.2013 09:30 | Redakce Chip
Naučte systém pravidlům
Zapomínáte včas měnit vyzváněcí profily a nebaví vás stále zapínat a vypínat nejrůznější funkce v závislosti na době nebo místu, kde se pohybujete?

Po počátečním nastavení jednoduchých pravidel můžete tuto činnost plně přenechat na aplikaci Llama, která váš telefon nebo tablet nastaví vždy přesně podle vašich požadavků. Stahujte zdarma na Google Play.

Po prvním spuštění aplikace je potřeba odsouhlasit licenční podmínky a poté se můžete pustit do nastavování. Začněte přepnutím na panel »Areas«, kde můžete uložit svou aktuální polohu a poté k této poloze vztahovat pravidla. Po přidání nové lokace nebo delším přidržení některé z předpřipravených vyvolejte kontextovou nabídku a zvolte »Start Learning Area«. Po výběru časového intervalu, po který se budete v aktuální lokaci nacházet, začne Llama sbírat údaje pro pozdější rozpoznání této lokace. Nemusíte mít přitom obavu o citelné snížení výdrže – Llama nevyužívá k lokalizaci GPS, ale aktuální místo určuje pouze podle BTS stanic v okolí.

Poté se přepněte na panel »Events«, kde najdete přehled několika přednastavených pravidel. Ty můžete buďto delším přidržení a následnou volbou »Edit Event« upravit podle svých potřeb, deaktivovat (»Disable«) nebo rovnou smazat (»Delete Event«). Pro přidání nového pravidla slouží tlačítko se symbolem „+“. U každého nového pravidla je potřeba definovat podmínku (»Add Condition«) a poté vybrat akci, která se provede po splnění podmínky. Pomocí operátorů AND a OR lze také podmínky vzájemně kombinovat. Můžete si tak například nastavit automatické deaktivování Wi-Fi (akce »WiFi off«) při opuštění vybraných lokací (podmínka »Leave Area«) nebo (operátor »OR«) v určitém časovém intervalu (podmínka »Time Between«). Celkem je k dispozici okolo 30 podmínek a přes 40 akcí.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání