Menu
CHIP Speedtest

(ne)bezpečný PayPal?

12.04.2011 15:38 | Redakce Chip
(ne)bezpečný PayPal?
Platit na internetu platební kartou nemusí být vždy zcela bezpečné a na dobírku také všude nenakoupíte. Jak tedy „nejlevněji“ zaplatit? A je PayPal opravdu tím nejlepším řešením?

Internetové nakupování má v České republice jednu charakteristickou vlastnost: obrovské množství zakoupeného zboží je placeno prostřednictvím dobírky. Tuto starou, pro Čechy však stále nejdůvěryhodnější metodu placení ale nejde využít vždy – například pro placení služeb je nutné použít jiný způsob. V zahraničí oblíbené platební karty u nás mnoho šancí nemají – banky je příliš nepropagují a uživatelům vadí často nevstřícné posuzování reklamací klientů bankami.
Jaké alternativy mají tedy Češi k dispozici?

Prozradíme vám vše o metodách plateb v zahraničních internetových obchodech a ukážeme, že ani PayPal nemusí být zcela bezpečný. Nebude chybět ani průvodce bezpečným nakupováním za našimi hranicemi a zmíníme se i o několika domácích parodiích na platební systémy.

Tento článek najdete v Chipu 5/2011, který vychází 22.4. 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání