Menu
CHIP Speedtest

Nefunkční kopírování vzorců

24.05.2013 16:20 | Redakce Chip
Nefunkční kopírování vzorců
Při práci v Excelu nefunguje kopírování vzorců. Při snaze použít klávesovou zkratku [CTRL] + [C] kopírovaná oblast pouze problikne a poté lze na místo pomocí [CTRL] + [V] vložit jen hodnoty.

Pokoušíte-li se po zkopírování použít příkaz z nabídky „Vložit jinak“, jsou k dispozici pouze dvě možnosti: „Vložit jako Text v kódu Unicode“ a „Text“.

Řešení tohoto problému není jednoduché a záleží na způsobu využívání Excelu. Zkušenější uživatelé by se měli zaměřit na kontrolu VBA, konkrétně na to, zda v makrech funguje metoda „Paste“. Pokud s makry a VBA nepracujete, je nutné hledat příčinu problému jinde. Nejčastějším zdrojem podobných potíží bývají různé doplňky programů. Při hledání doporučujeme zakázat při startu Windows spouštění dalších programů a vyzkoušet práci s Excelem na „čistých“ Windows. Poté jednotlivé programy postupně povolujte – ve chvíli, kdy se problém s kopírováním vzorců objeví znovu, jste objevili příčinu.

V některých případech mohou být na vině i agresivnější doplňky prohlížečů – výše zmiňovaný problém například způsobuje i doplněk Skype „Click To Call“. Proto také doporučujeme zkusit spustit prohlížeč v bezpečnostním módu bez doplňků.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání