Menu
CHIP Speedtest

Nejlepší hardware pro Windows 8

10.10.2012 11:20 | Redakce Chip
Nejlepší hardware pro Windows 8
Nová Windows jsou optimalizovaná pro dotykové ovládání. Dobrý nápad pro tablety, ale jak budou fungovat na standardních osobních počítačích?

 

 

 

První krok je vždycky nejtěžší. Vřele našim čtenářům doporučujeme, aby si tuto mantru opakovali, až 26. října poprvé na tabletech, ale hlavně na stolních i přenosných počítačích spustí novou verzi operačního systému Windows 8. Vše totiž bude vypadat jinak – programy už se nebudou nazývat programy, ale „aplikace“, a bude je možné přímo stáhnout z on-line obchodu. Namísto ikon se navíc budou spouštět ťuknutím na velké dlaždice. Vypínání, plochu i fulltextové vyhledávání budete dlouho hledat, tlačítko Start nenajdete vůbec a to, které programy máte momentálně spuštěné na pozadí, pouhým pohledem nepoznáte.

Pokud Microsoft do oficiálního vydání Windows 8 nezmění názor, a to nepředpokládáme, bude operační systém podporovat dotykové ovládání na všech platformách, tedy nejen u tabletů a konvertibilních notebooků, ale také u ultrabooků, notebooků a stolních počítačů. Windows 8 by tak mohla předznamenat začátek úpadku klasických myší. Dotykové ovládání, přechod od ikon k dlaždicím a konec tlačítka Start Windows 8 výrazně odlišuje od všech dosavadních operačních systémů Microsoftu. Vzhledem k dominantnímu postavení této společnosti lze očekávat, že Windows 8 se rychle rozšíří, protože budou od konce října nainstalována do všech nově prodaných počítačů. Otázkou je, jak je veřejnost příjme a zda časem neskončí v zapomnění stejně jako nepovedené operační systémy Windows Me a Vista. Vše bude záležet na tom, jak tento radikálně pozměněný operační systém přijmou korporátní zákazníci a profesionální uživatelé, kteří obsah spíše vytvářejí, než konzumují, a kteří požadují kompatibilitu se stávajícími systémy.

Vypuštění dotykově ovládaného operačního systému Microsoft dlouhodobě konzultoval s výrobci hardwaru, kteří měli dost času se na něj připravit a vyvinout nová zařízení, která jeho schopnosti využijí. Měli jsme možnost vyzkoušet nejen nové tablety, ale i konvertibilní notebook, dotykový all-in-one počítač, a dokonce i dotykový monitor, určený k ovládání obyčejných desktopů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání