Menu
CHIP Speedtest

Nejlepší hity za nulový paušál

15.07.2010 15:16 | Redakce Chip
Nejlepší hity za nulový paušál
Nejlepší hudební pecky, novinky, které na CD ještě nevyšly, perly popu, blues, klasickou hudbu i jazz – to všechno najdete na webových rádiích. Představíme vám nástroje, které vám pomohou dostat hudbu z webového rádia do PC.

Stáhnout hudbu z internetu není díky testovaným nástrojům vůbec těžké. Navíc konečně zužitkujete autorské poplatky, které platíte snad za všechno, co máte v počítači. Pokud si totiž hudbu stáhnete z internetu pro vlastní potřebu, neporušujete žádný zákon. Z právního hlediska je tedy všechno v pořádku. Rozhodně však nesmíte uložené soubory dále sdílet, natož prodávat. Internetová rádia navíc vysílají v poměrně dobré kvalitě, přičemž většina rádií hraje nové nebo oblíbené songy.
Kdo byl zvyklý nahrávat hudbu pomocí kazetového nahrávače, ten bude nadšen jak kvalitou, tak komfortem, který nástroje nabízejí. Ne všechna internetová rádia jsou však dostatečně kvalitní. Většinou nabízí více streamů v různých kvalitách. Dostatečně kvalitní streamy, které předčí kvalitu FM rádia, mají bitrate 128 kb/s.
Desítky tisíc internetových rádií jsou vám na dosah ruky. Programy z nich dokážou ukládat streamy a samozřejmě je rozdělovat na jednotlivé songy. Stažené soubory pak aplikace také správně pojmenovávají – znají ID3 tagy, takže dokážou soubor pojmenovat podle interpreta a názvu skladby. Tím se zjednodušuje následné vyhledávání. Na vás pak jen je, abyste programům nabídli dostatečně rychlé internetové připojení.
Otestovali jsme šest programů, které vše zmíněné dokážou. Čtyři z nich jsou placené, ve dvou případech se jedná o freewary. Bonusem pro vás je plná verze programu AudialsOne.

Článek najdete v Chipu 8/10, který vychází 30. července 2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání