Menu
CHIP Speedtest

Nejlepší klávesové zkratky pro Windows 8

09.06.2013 12:15 | Redakce Chip
Nejlepší klávesové zkratky pro Windows 8
Ovládání Windows a instalovaných aplikací pomocí klávesových zkratek není samozřejmě žádnou novinkou, s nejnovější verzí Windows 8, která je daleko více připravena na ovládání dotykem, však znalost klávesových dvoj- či trojkombinací nabývá na významu.

Především pokud nemáte dotykový displej, bude vás nový styl ovládání zpočátku možná trochu frustrovat – řada důležitých funkcí je totiž poměrně dobře ukrytá. Jestliže se navíc pohybujete v prostředí Modern UI, můžete mít bez dotykové obrazovky problém i s tak banální věcí, jako je uzavření nebo přepnutí běžících aplikací. V rozhraní aplikací s dlaždicemi totiž na první pohled často vůbec nenajdete klasické ovládací prvky. A najít možnosti nastavení nebo třeba tlačítko pro vypnutí počítače? Bude vám asi chvíli trvat, než přijdete na to, kde se tyto důležité ovládací prvky nacházejí.

Jak ovládat nová Windows 8 rychle a efektivně pomocí klávesových zkratek se dočtete v červencovém Chipu, který vychází již 21. června.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání