Menu
CHIP Speedtest

Nejlepší komponenty pro stavbu počítače

14.05.2013 14:25 | Redakce Chip
Nejlepší komponenty pro stavbu počítače
Postavit počítač z náhodně vybraných součástek není žádné umění. Dokonalé „dělo“ ale sestavíte jen z těch nejlepších komponent. Otestovali jsme pro vás nejnovější CPU, SSD disky, grafické karty i základní desky.

 

 

 

Na trhu dnes najdeme doslova nepřeberné množství počítačových komponent. Už jen výběr v základních kategoriích, jako jsou procesory, grafické karty, základní desky a SSD disky, není vůbec snadný. Sestavit počítač z náhodně vybraných součástek není žádné umění, ale vybrat komponenty tak, aby vytvořily ideálně vyváženou sestavu, to vyžaduje dobré znalosti a dlouhodobé testování. Nejprve ze všeho je dobré zvolit takový procesor, který bude výkonem a počtem jader nejlépe vyhovovat vašim potřebám. Poté vyberete základní desku se shodnou paticí, požadovanými rozměry a portovou výbavou. Pokud nemáte jiné specifické požadavky, měly by grafická karta a SSD disk cenově a výkonově odpovídat třídě procesoru. V rámci tohoto testu jsme podrobně vyzkoušeli celkem 254 nejnovějších komponent, ze kterých jsme vybrali ty nejvhodnější varianty pro různé typy uživatelů. Na konci článku najdete tři modelové sestavy osazené doporučovanými komponentami, konkrétně supervýkonný stolní počítač, univerzální stroj s nejlepším poměrem mezi výkonem a cenou a také cenově dostupné multimediální PC. Pokud víte, co chcete, určitě si s naší pomocí vyberete ty správné součástky.

Celý článek si budete moci přečíst v papírové nebo elektronické verzi Chipu 6/2013, který vychází 24. května.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání