Menu
CHIP Speedtest

Nejlepší smartphony

09.12.2012 09:00 | Redakce Chip
Nejlepší smartphony
Popularita smartphonů neustále roste. Už teď ho vlastní každý pátý Čech a řada zbývajících po něm touží. Ty nejlepší ale stojí stejně jako slušný notebook, takže je nutné vybírat obezřetně. Pokud patříte do skupinky toužících, s výběrem vám pomůžeme – otestovali jsme 25 nejlepších modelů.

 

Moderní smartphony jsou v podstatě malé technologické zázraky. To, co dokážou, je ohromující a často jsou svižnější a pohotovější než postarší notebook. Bohužel také ale podobně jako notebook stojí, což je asi jejich největší problém. Přesto se prodávají dobře. Podle zprávy Mobility report tvořily přibližně 40 % všech telefonů prodaných ve 3. čtvrtletí roku 2012 právě smartphony.

 

Nároky na smartphony jsou velké, uživatelům už zdaleka nestačí jen pohodlné telefonování. Smartphony musí zajistit přístup k elektronické poště, zobrazit typické dokumenty z přílohy, vyhledat na internetu potřebné informace a nasměrovat uživatele na požadované místo. Samozřejmě se musí postarat i o zábavu: přehrát video, pustit písničku a vyfotografovaný snímek ukázat přátelům na Facebooku. To vše přitom musí být snadné, svižné a efektivní. To ale zvládnou jen ty nejlepší modely. My jsme měli v naší testovací laboratoři možnost vyzkoušet přes 80 různých mobilních telefonů. V připravovaném článku, který si přečtete v lednovém Chipu, jsme pro vás připravili srovnání 25 nejlepších z nich. Nestanovili jsme si tedy žádné cenové limity, ale jde o přehlídku toho nejlepšího, co je na českém trhu k dostání. Testování nebylo jednoduché, protože obsáhnout všechny technické parametry, ohodnotit nabízené funkce a naměřit potřebné údaje zabere hodně času.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání