Menu
CHIP Speedtest

Nejnovější, nejrychlejší a nejzajímavější ultrabooky

20.07.2012 17:50 | Redakce Chip
Nejnovější, nejrychlejší a nejzajímavější ultrabooky
Intel dokázal, co chtěl. Přes vysoké pořizovací ceny jsou ultrabooky stále oblíbenější a na trhu se objevuje čím dál tím více modelů. Už to nejsou jen špatné nebo ještě horší kopie MacBooků Air. Z některých nových modelů jsme si téměř „sedli na zadek“.

 

 

 

Vysoké rozlišení na malém displeji. IPS panely. SSD disky s rychlostí čtení přes 900 MB/s. Thunderbolt. Motoricky výklopné porty. Úsporné, ale výkonné procesory Ivy Bridge. Integrovaná grafika, která zvládne najednou streamovat dva Full HD filmy. Výdrž od sedmi do deseti hodin. Hmotnost pod 1,5 kg a tloušťka 15–16 milimetrů. Tím vším se pyšní nově uváděné ultrabooky. Samozřejmě nenajdeme všechny zmíněné vlastnosti v jednom modelu, každý je zajímavý něčím jiným a volba mezi nimi je těžká.

Špatná zpráva na začátek. Výše uvedenými vlastnostmi se mohou pochlubit jen ty nejdražší ultrabooky, tedy modely s cenou od 30 000 Kč výše. Za podobné peníze lze koupit i špičkové subnotebooky, které mají ještě větší výkon, odolnější konstrukci a dokovací port. Na trhu je jich ale jen málo. Ultrabooky je už totiž téměř vytlačily.

 

Celý článek si budete moci přečíst v papírovém, nebo elektronickém vydání CHIPu 08/2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání