Menu
CHIP Speedtest

Nejnovější superviry

18.04.2013 12:55 | Redakce Chip
Nejnovější superviry
Většina uživatelů pravděpodobně ví, že internet už dávno není bezpečné místo. Nepříjemnou realitou je ale fakt, že stále více z nich se o tom přesvědčuje na vlastní kůži – pro celou řadu lidí je šokující především skutečnost, že bezpečné už nemusí být ani na první pohled solidní stránky.

Nedávno se o tom mohli přesvědčit například návštěvníci webu počítačového časopisu pcwelt.de v sousedním Německu. Útočníci totiž do kódu stránky propašovali 186 dílčích stránek, přes které se šířil do té doby neznámý malware, který z nakažených počítačů rozesílal spam. Ano, pro novou generaci robotů, špionážních nástrojů a bankovních trojských koní je typické, že k útoku byla zneužita na první pohled neškodná a zároveň důvěryhodná webová stránka.

Moderní malware sice nese na první pohled směšná a infantilní jména, jako Blackhole, GameOver nebo DroidKungFu, rozhodně to ale není hračka.

Aktuální superviry využívají bezpečnostní mezery v populárních softwarech (obvykle Java, Flash nebo Adobe Reader) a poté infikují miliony počítačů. Zajímavé jsou také cesty „infekce“. Stále větší oblibu získává metoda, při které zločinci umístí škodlivý kód na normální stránky nebo nalákají uživatele na stránky vlastnoručně připravené, v zapomnění ale neupadlo ani rozesílání „upravených“ dokumentů. V tomto článku vám nejen prozradíme, proč je nový malware tak nebezpečný, ale zároveň vám i poradíme, jak se lze proti němu bránit.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání