Menu
CHIP Speedtest

Nejnovější triky internetových zlodějů

24.05.2010 05:18 | Redakce Chip
Nejnovější triky internetových zlodějů
Stačí chvilka nepozornosti, podcenění bezpečnosti – a roky spořené peníze mohou být během několika sekund pryč. Znáte všechny triky hackerů, pomocí kterých se pokouší útočit na vaši peněženku?

Uživatelé stále více investují do bezpečnostního softwaru, Windows 7 jsou mnohem bezpečnější než jejich pradědeček s označením XP, a přesto každý den dochází k odcizení až milionových částek. Jak je to možné?
Jako první důvod napadne většinu čtenářů závažné zanedbávání bezpečnosti. Dá se předpokládat, že čtenáři Chipu budou mít svá Windows zazáplatovaná, že budou mít nainstalován antivir, nebo dokonce bezpečnostní balík. Obrovské množství uživatelů však pracuje s pirátskými Windows bez záplat a především kliká na cokoliv. Tento typ uživatelů je nejen žhavým kandidátem na „sponzora internetové mafie“, ale také čekatelem v klubu „PC zombie bot“ (z těchto počítačů pak nám všem chodí tuny spamu).
To ale není jediné vysvětlení, protože oběťmi finančních podvodů se často stávají i zkušení uživatelé. Jak dokáží hackeři zaútočit na dobře zabezpečené počítače?

To vám prozradíme v Chipu číslo 6, který vychází 28.5.2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání