Menu
CHIP Speedtest

Nejrychlejší konverze filmů

15.01.2012 20:31 | Redakce Chip
Nejrychlejší konverze filmů
Od smartphonů po HDTV – filmy sledujeme všude. Konvertory je umí připravit do správného formátu, a ty, které využívají výkon GPU, to zvládnou extrémně rychle. Který z nich je ale nejlepší?

Počet klipů nahraných na YouTube se v loňském roce zdvojnásobil. Všechna tato videa přitom musí být převedena do správného rozlišení a formátu. To znamená množství práce pro procesor. Přitom právě konverze videa je činnost, která dokáže naplno vytížit i nejmodernější a nejvýkonnější procesory. To platí především pro formát H.264, který se dnes používá prakticky všude. Nabízí vysokou kvalitu obrazu při nízkém bitrate, ale je velmi náročný na výkon počítače.

Moderní kodéry dokážou naplno využít výkon grafické karty. Příklad: Nejrychlejší procesor Core i7 2600k dokáže video v plné kvalitě 1 080p pomocí kodéru x264 konvertovat v reálném čase – hodina filmu je tak převedena za jednu hodinu. Rychlý GPU kodér zvládne to samé za 10 minut. Náš test však nemá ukázat jen to, který kodér je nejrychlejší, ale také to, který nabízí nejlepší možnou kvalitu. Porovnávali jsme programy, které používají pro kódování GPU, a zjišťovali jsme, zda se ušetřený čas nějak neprojeví na kvalitě výsledku.

Srovnávací test GPU enkodérů najdete v Chipu 2/2012, který vychází 20. ledna 2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání