Menu
CHIP Speedtest

Některé snímky budou zajímavější v černé a bílé

13.04.2013 22:35 | Redakce Chip
Některé snímky budou zajímavější v černé a bílé
Vaše záběry vypadají skvěle a jen září barvami, a vy byste je teď měli změnit na černobílé? Některé snímky však skutečně mohou bez přirozených barev vypadat mnohem zajímavěji a vzácněji.

Mnoho krajinek, nebo portrétů totiž stejně působí téměř monochromaticky. Záleží samozřejmě na typu krajiny, většinou ale převládá zelená, která se může stát jedinou výraznější barvou na fotografii. Na portrétu zase převládají pleťové barvy. Pomocí několika úprav v grafickém editoru můžete i z takového snímku udělat obrázek, který si každý rád pověsí v obývacím pokoji. Pro rychlou konverzi na černobílý snímek použijte Photoshop, konkrétně „Obraz | Přizpůsobení | Míchání kanálů“. V otevřeném okně klikněte na „Monochromatický“ a nastavte (»R: +32«, »G: +38«, »B: –72«).

Pomocí posuvníku ještě můžete zvýšit „Kontrastní“. Stále ale chybí jeden důležitý krok – vinětace. Vytvořte tedy novou vrstvu, použijte výplň pomocí bílé barvy a potom použijte filtr „Filtr | Deformace | Korekce objektivu“, kde najdete část „Vinětace“ (záleží na verzi Photoshopu). Posuvník „Míra“ nastavte na co největší ztmavení a „Střední bod“ nastavte na hodnotu „30“. Na vrstvy pak použijte režim „Násobit“ a poté můžete intenzitu vinětace doladit pomocí rozsahu krytí.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání