Menu
CHIP Speedtest

Německé Google Street View v předpremiéře

02.11.2010 17:40 | Redakce Chip
Německé Google Street View v předpremiéře
V Google Maps je ode dneška první ochutnávka na chystané oficiální spuštění Street View pro Německo.

Po dvouletých přípravách a průtazích se Google chystá co nevidět spustit Street View pro dvacítku německých měst. Dneškem se v Google Maps objevila předběžná ochutnávka: virtuální procházka po několika významných místech z pěti německých velkoměst, a že je pro Němce fotbal něco jako druhé náboženství, pak také prohlídka deseti stadionů bundesligových.

První německou obcí, která se ve Street View objevuje z větší části, je sedmitisícový Oberstaufen, turistické středisko v rázovitém jihoněmeckém kraji Allgäu. Oberstaufenští o to Google sami požádali. Spuštění Google Street View tam přivítali lidovou veselicí, se starostou v čele.

Jinak se zatím můžete virtuálně projít po Velké hvězdě kolem Sloupu vítězství v Berlíně, a tamtéž také kolem Spolkového kancléřství. V Mnichově můžete navštívit Königsplatz, v Drážďanech Theaterplatz. Ve Stuttgartu se projděte kolem zámku Solitude; v Hamburku se obdivujte rozhledu s Köhlbrandbrücke.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání