Menu
CHIP Speedtest

Nenechte se rušit

10.06.2013 06:35 | Redakce Chip
Nenechte se rušit
Neustálé upomínání na nové zprávy, e-maily, hovory a další události, nepřetržitě proudící do vašeho iPhonu, může být nejen otravné, ale v řadě situací i velmi nevhodné s ohledem na vaše okolí.

Vypnutí telefonu, stejně jako jeho přepnutí do režimu pro použití v letadle, asi není řešením, jelikož byste byli kompletně nedostupní. Můžete však použít standardně dostupné funkce a nastavení a tím různá upozornění alespoň trochu zkrotit.

Nová verze operačního systému iOS 6 vám dává možnost nastavit si, pro koho chcete být dostupní, a pro koho naopak ne. Základním ovladačem je přepínač »Nerušit« v nabídce »Nastavení«. Po jeho přepnutí budou ztlumena všechna upozornění. Aktivita této funkce je následně zobrazena symbolem měsíce ve stavovém řádku na horní hraně displeje vašeho telefonu. Další možnosti této funkce jsou trochu skryté. V nabídce »Nastavení« proto klepněte na »Oznámení | Nerušit« a zde použijte přepínač »Časový rozvrh«. Následně si můžete sami určit čas, ve kterém nechcete být v žádném případě rušeni.

Možná ale budete chtít i tak přijímat hovory alespoň od členů vaší rodiny či jiných kontaktů, které máte ve svém adresáři označené jako oblíbené. V tom případě ponechejte v předvolbě »Povolená volání« nastavení »Oblíbené«.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání