Menu
CHIP Speedtest

Neutrácejte zbytečně

13.08.2013 10:15 | Redakce Chip
Neutrácejte zbytečně
V českých e-shopech i kamenných obchodech se to jen hemží totálními výprodeji, slevy na vás číhají na každém kroku, a přesto je většina zboží u nás stále výrazně dražší než za hranicemi. Poradíme vám, jak nakupovat výhodněji.

Není žádným tajemstvím, že za hranicemi naší malé republiky lze pořídit elektroniku, počítačovou techniku, smartphony či tablety, ale třeba i oblečení a další spotřební zboží často za výrazně nižší ceny. Nemluvíme přitom o polských tržnicích, ale o seriózních obchodech, poskytujících standardní zákaznický servis a záruky. Čím je to způsobeno? Nepouštějme se do ekonomických teorií a polemik, či snad dokonce do osočování českých obchodníků z prodeje předraženého zboží, a spokojme se s vysvětlením, že je na našem malém trhu přece jen menší konkurence než na trhu německém, americkém, či snad dokonce čínském. Raději se podívejme, jaké jsou možnosti výhodných nákupů v zahraničí, jaké překážky musíme překonat a na co si dát pozor.

Tipy jak levně a bezpečně nakupovat v zahraničních e-shopech si můžete přečíst v zářijovém Chipu, který vychází 22. srpna.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání