Menu
CHIP Speedtest

Neviditelný domácí počítač

15.05.2012 20:51 | Redakce Chip
Multimediální obývací pokoj vám přinese spoustu zábavy, ale také nepřebernou změť kabelů a zařízení. Tak proč je někam neschovat...

Výrobci elektronických zařízení kladou v posledních letech pečlivý důraz na vzhled svých produktů, ale ke každému z nich je připojen minimálně jeden, většinou však i více kabelů. Změť šňůr a napájecích adaptérů, povalujících se mezi designovými výrobky, obývacímu pokoji na kráse nijak nepřidá. Zatím se bez nich sice neobejdeme, naštěstí ale není nijak komplikované schovat je někam z dohledu.

Svázat kabely a zastrkat je za nábytek není nic složitého. Prodlužovačky, rozdvojky, adaptéry, a dokonce síťové prvky lze snadno ukrýt do skříněk, které navíc poslouží jako praktický úložný prostor pro ostatní věci. A co udělat s počítačem a Wi-Fi routerem? Můžete je jednoduše zamaskovat.

Nevzhledný počítač

Běžné PC vypadá jako kovová bedna, ke které je připojena spousta kabelů. Z estetického pohledu je to pro obývací pokoj pohroma, proto raději všechny kabely pečlivě svážeme a spolu s počítačem je zastrčíme do nějaké pěkné skříňky, kterou uložíme do televizního stolku. Klávesnici a myš připojíme bezdrátově.

Router je osazen jednou nebo více anténami a pro ideální pokrytí větší domácnosti nebo domu je lepší, pokud není uzavřen v žádné skříni. V běžném bytě jej ale klidně můžeme zamaskovat. Jako ideální řešení nám připadá ukrýt router do ozdobné papírové krabice, do které můžeme udělat otvory pro protažení antén. Pokud pak krabičku s routerem a pečlivě svázaným napájecím kabelem ukryjeme rozumně někam na poličku, nebude téměř k poznání.


Celý článek najdete v papírové verzi Chipu 6/2012 i v jeho verzích pro iPad a Android.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání