Menu
CHIP Speedtest

Nokia N8 vs Sony DSC-TX9

18.10.2010 09:24 | Redakce Chip
Nokia N8 vs Sony DSC-TX9
Kvalita digitálních fotoaparátů integrovaných do mobilního telefonu se neustále vylepšuje. A dokazuje to i nová Nokia N8. Rozhodli jsme se zjistit, jestli se už stala důstojným konkurentem kompaktního fotoaparátu.

Nový mobilní telefon Nokia N8 se může pochlubit 12megapixelovým snímačem, optikou Carl Zeiss, automatickým ostřením a xenonovým bleskem. To jsou parametry, které nenajdete ani u některých kompaktů.

Parametry jsou to slušné, ale je kvalita výstupů skutečně srovnatelná s kompaktním fotoaparátem? To jistě zajímá řadu našich čtenářů, takže jsme se pustili do testu. Nokii N8 porovnáme s kvalitním kompaktním digitálním fotoaparátem s 12megapixelovým snímačem –Sony DSC-TX9. Na první ukázky se můžete podívat už teď. Za pěkného počasí nemá Nokia problém. Ale čím méně světla, tím horší snímky.

Originální soubory v plné velikosti si můžete stáhnout zde Nokia N8, Sony DSC-TX9 a zde Nokia N8, Sony DSC-TX9. Ukázkové video pak zde: Nokia N8 a Sony DSC-TX9.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání