Menu
CHIP Speedtest

Nokia stihne uvést Windows Phone ještě letos

25.05.2011 11:05 | Redakce Chip
Nokia stihne uvést Windows Phone ještě letos
A to nejméně dva odlišné modely.

Dva modely Nokie se systémem Windows Phone přijdou na trh ještě v posledním čtvrtletí tohoto roku. Podle Reuters to tvrdí tchajwanský deník Commercial Times, jenž prý uvádí, že objednávku na ně obdržel výrobce Compal Communications. Jeden model má být plně dotykový a jeden má mít klávesnici.

Viceprezidentka Nokie pro chytrá zařízení, Jo Harlow, sice v krátkém rozhovoru pro Forbes odmítla letošní uvedení potvrdit výslovně, nicméně se vyjádřila, že je „s pokrokem spokojena“, že cílem Nokie je „rozhodně letošek“ a že to „vypadá dobře“. Odsouhlasila, že cílem není jediný telefon, nýbrž telefonů několik, ač neupřesnila, kolik.

Harlow popřela, že by chystaná zařízení vypadala tak, jak naznačovala původní vyobrazení únorová. Nokia prý usiluje o větší hardwarovou inovaci. Také připustila, že Nokia se napříště nebude vyhýbat výkonnějším procesorům. Nokia dosud upřednostňovala výdrž na baterie před výkonem. Podle Harlow se vícejádrové procesory musí zavádět opatrně s ohledem na výdrž, ale budoucnost v nich vidí. Nenaznačila však, zda je máme čekat již v prvních modelech s Windows Phone.

Jo Harlow letos v únoru v Barceloně
Jo Harlow letos v únoru v Barceloně

Pokud jde o tablety, zdá se, že Nokia s nimi nespěchá (už tak má starostí dost), a podle Harlow se snaží pracovat na něčem, čím by se od ostatních skutečně odlišila.

Mezitím se Business Insider zamýšlí nad tím, že „Windows Phone“ je příšerné jméno pro systém, který nemá s Windows nic společného. Připomíná, že Microsoft zkoušel slovo „Windows“ nacpat do názvu mnoha služeb, a zpravidla to nikdy nepřineslo úspěch. Nelze se tomu divit. Koupili byste si kupříkladu auto, které by mělo v palubní desce systém „Windows Car“, ať už by vypadal jakkoli a dělal cokoli? Snad jen dlouholetá práce u Microsoftu může způsobit hluchotu a slepotu k tomu, jak skutečně působí název „Windows“… Zejména tam, kde nemá co dělat.

Matt Rosoff přichází však s nápadem, na kterém něco je — celý Windows Phone by mohl přijmout jméno Skype

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání