Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Notebook se dvěma disky

17.02.2011 01:22 | Redakce Chip
Notebook se dvěma disky
Pro uživatele, kteří si koupí specializovaný herní notebook, je výkon absolutní prioritou. Samozřejmostí je silný procesor, výkonná grafika a dostatek paměti, ale ještě víc notebook „nakopne“ instalace SSD disku. Obzvláště vhodné jsou proto notebooky se dvěma 2,5“ šachtami.

I když cena SSD disků neustále klesá a zvyšuje se jejich kapacita, rozhodnutí osadit notebook SSD diskem je v naprosté většině případů doprovázeno smířením se se sníženou úložnou kapacitou. Ani 120GB SSD disk není tak velký, aby dnešnímu náročnému hráči stačil. Pokud tedy od počátku víte, že chcete herní notebook s SSD diskem, doporučujeme zvolit model, který uvnitř šasi skrývá volnou šachtu pro uložení druhého 2,5“ disku. My jsme vybrali Asus G53jw, u kterého je druhá šachta schována hluboko v těle notebooku, takže uživatel musí mít trochu šikovnosti a odvahy. Předem varujeme, že pokud námi popisovanou výměnu provedete sami, porušíte záruční plomby a připravíte se o možnost notebook v případě poškození reklamovat. Budete-li postupovat podle našeho návodu, nemělo by sice hrozit poškození notebooku, problém však může nastat třeba za několik měsíců, a i když nebude způsoben uživatelským zásahem, záruky se nedovoláte. Pokud si tedy nejste jisti, vyberte si raději notebook, na němž jsou šachty pevných disků snadněji přístupné.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení