Menu
CHIP Speedtest

Notebooky: Grafika diskrétní versus integrovaná

13.10.2010 14:35 | Redakce Chip
Notebooky: Grafika diskrétní versus integrovaná
Zájemci o nákup notebooku stojí před řadou dilemat. Především mladí uživatelé řeší problém, zda koupit notebook s integrovanou, nebo diskrétní grafikou. Vzali jsme tedy dva notebooky se stejnou cenou, úhlopříčkou, baterií a hmotností a s podobným šasi a zjišťovali jsme, s jakými kompromisy musíme při volbě notebooku počítat.

Abychom zajistili co nejvyrovnanější startovní pozici, zvolili jsme notebooky od stejného výrobce. Jeden z nich využívá integrovanou grafiku Intel HD Graphics, druhý diskrétní grafický čip nVidia GeForce GT320M. Abychom se vešli do stejné prodejní ceny, museli jsme se u notebooku s dedikovanou grafikou smířit s kompromisem v podobě levnějšího a pomalejšího CPU, ale jinak jsme byli příjemně překvapeni, že šetřit jsme nemuseli ani při volbě kapacity pevného disku, ani operační paměti. Oba notebooky mají 15,6“ displej s rozlišením 1 366 x 768 bodů, optickou DVD mechaniku, numerickou klávesnici a hmotnost okolo 2 700 gramů. Oba byly vybaveny akumulátorem s kapacitou 4 400 mAh.

 O co tedy při volbě notebooku s výkonnou grafikou přijdete, a co naopak získáte? Co lze od notebooků za necelých 16 000 Kč očekávat?

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání