Menu
CHIP Speedtest

Nová verze operačního systému pro starší telefony

21.08.2012 08:30 | Redakce Chip
Nová verze operačního systému pro starší telefony
Firma Research In Motion (RIM), výrobce smartphonů BlackBerry, uvolnila novou verzi svého mobilního operačního systému BlackBerry OS. Verze s pořadovým číslem 7.1 nabízí pro podporovaná zařízení celou řadu nových, šikovných funkcí.Nová verze operačního systému pro starší telefony

 

Například pro základní modely  Curve 9360 nebo 9380 jsou k dispozici i nové aplikace (App), jako je VKV rádio, a funkce tethering je dostupná pro všechny modely. Pomocí této funkce se stisknutím jednoho tlačítka může stát z každého mobilu BlackBerry mobilní Wi-Fi hotspot, například pro připojení tabletu nebo notebooku. Některé modely po aktualizaci podporují NFC tagy. Pomocí této funkce si můžete nastavit na smartphonu akce spojené s konkrétními místy. Například když se dostanete domů, telefon se automaticky nastaví tak, že deaktivuje oznamování firemních mailů, a naopak například zapne Skype nebo klienta WhatsApp. Kromě toho nabízí nová verze systému inteligentnější úsporný režim, který přizpůsobuje nastavení BlackBerry konkrétnímu stavu kapacity baterie. Kromě již výše zmíněných modelů je bezplatná aktualizace systému dostupná i pro modely Bold 9900, Torch 9810, 9860 a P9981. Určitě se vyplatí a je přitom velice jednoduchá. Stačí spustit na vašem počítači BlackBerry software a instalaci spustit kliknutím na příslušnou položku v nabídce. RIM spouští aktualizační proces postupně, a tak je možné, že aktualizace bude pro všechna zařízení dostupná až za několik týdnů.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání