Menu
CHIP Speedtest

Nové bezpečnostní mezery

14.09.2012 08:10 | Redakce Chip
Nové bezpečnostní mezery
S novými technologiemi by měli mít v budoucnu zákazníci možnost zakoupit vybrané zboží ještě rychleji a snadněji. Zároveň ale mohou nové platební systémy čelit zvýšenému nebezpečí útoků.

Ať už je to u pokladny v supermarketu, na čerpací stanici nebo na internetu, bezhotovostní platby se již dávno staly součástí každodenního života. Přesto se však očekává, že nakupování bude v budoucnu ještě rychlejší a snadnější a platby budou prováděny (pravděpodobně bezdrátově) kartou nebo pomocí smartphonu.

Finanční instituce se zaměřují zejména na technologii NFC (Near Field Communication), ve které jsou všechny potřebné údaje uloženy na malém RFID čipu. Jak bezpečná je ale tato rádiová technologie? Prozradíme vám, jak snadno mohou útočníci přečíst data, a ukážeme vám způsob, jak může být jakýkoliv NFC čip cracknut.
Nebezpečí však nečíhá jen v oblasti nových technologií, ale i v podobě stále více sofistikovanějších triků hackerů, zmanipulování bankomatů, zranitelnosti terminálů v obchodech, malwaru skrytého v QR kódech a ukradených čísel kreditních karet. Poradíme vám, jak se můžete před odcizením dat chránit a jak reagovat v případě podvodu.

Článek najdete v Chipu 10.

S trochou šikovnosti si lze postavit čtečku karet s detekcí PINu...
S trochou šikovnosti si lze postavit čtečku karet s detekcí PINu...

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání