Menu
CHIP Speedtest

Nové techniky browserů

22.08.2010 12:54 | Redakce Chip
Nové techniky browserů
Příští generace internetových prohlížečů by měla uživatelům umožnit rychlejší a bezpečnější surfování. My vám představíme čtyři nové technologie, které za těmito optimistickými očekáváními stojí…

Váš počítač rozhodně nepatří k nejpomalejším, ale nahrávání internetových stránek trvá čím dál tím déle. Pokud je toto váš případ, nemusíte hned „žhavit“ telefon k poskytovateli připojení – důvod může být skryt i ve vašem prohlížeči. Zatímco obsah internetu se vyvíjí ďábelskou rychlostí a webové stránky používají stále náročnější technologie, prohlížeče toto tempo poněkud nestíhají. Podle většiny statistik používá více než 80 procent surfařů Firefox a Internet Explorer, které z hlediska rychlosti určitě mezi špičku nepatří. Pro nenáročného surfaře sice vyhoví v oblasti schopností, z technologického hlediska lze však oba tyto browsery bez nadsázky označit za zastaralé. I to může být důvod, proč poměrně rychle stoupá podíl „moderní alternativy“ v podobě prohlížeče Google Chrome. Jak se zdá, na tento varovný signál reagují Microsoft i Mozilla pomocí „generální opravy“ svých prohlížečů. Změny se objeví především v oblasti architektury a měly by přinést zvýšení výkonu a zlepšení bezpečnosti.

Podrobnější informace najdete v Chipu 9/2010, který vychází 27.8.2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání