Menu
CHIP Speedtest

Nové technologie displejů

06.11.2012 14:55 | Redakce Chip
Nové technologie displejů
Displeje budoucnosti budou ohebné, průhledné, nebo dokonce organické. Ukážeme vám nadcházející technologie i již existující prototypy.

 

 

 

Dlouho nám výrobci na různých veletrzích ukazovali prototypy OLED televizorů s revoluční, ultratenkou obrazovkou a dokonalými parametry. Nyní konečně přicházejí tyto televizory do běžného prodeje a budete si je moci koupit už před Vánocemi – tedy pokud za futuristický televizor s tloušťkou 4 až 8 milimetrů a pocit technologické nadřazenosti budete ochotni zaplatit 200 000 Kč, tolik totiž budou první modely stát. Cena je to rozhodně vysoká, ale OLED televizory přinesou zásadní vylepšení kvality obrazu. Jakmile se během příštích měsíců a let rozjede masová výroba OLED panelů, stane se i tato technologie běžně dostupnou. Nové OLED displeje přinesou navíc i řadu vylepšení v oblasti mobilních zařízení, která budou díky novým displejům s HD rozlišením ještě tenčí. Již dnes se v některých asijských zemích prodávají čtečky elektronických knih s barevným E-Ink displejem. Je tedy jen otázkou času, kdy se objeví i u nás.

Řadu technologií, které se budou v budoucnu používat, známe již dnes ze sci-fi filmů a knih. Patří k nim interaktivní datové brýle, průhledné dotykové displeje a ohebné čtečky elektronických knih s ultratenkým plastovým TFT displejem. Automobilový průmysl se těší na projekční průhledné panely, které lze využít nejen k zobrazení aktuálních jízdních parametrů, ale také k navigaci či komunikaci. Podrobně jsme se podívali na nejnovější trendy a technologie vývoje displejů, abychom zjistili, kde bude v dohledné době končit fikce, a kde začne realita.

Celý článek si budete moci přečíst v papírové nebo elektronické verzi Chipu 12/2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání