Menu
CHIP Speedtest

Nové triky proti spamu

15.09.2010 20:48 | Redakce Chip
Nové triky proti spamu
V oblasti ochrany před spamem doposud vývojáři jen reagovali na útoky. Nový bezpečnostní software však nyní využívá výsledky z teorie her, díky čemuž může být neustále o krok před útočníky.

Spamové filtry chrání počítačové systémy od nepříjemné záplavy reklam a nebezpečných phishingových zpráv, speciální software odhaluje útoky na servery a rozlišuje mezi podvodnými transakcemi uskutečněnými prostřednictvím kreditní karty a legitimními platbami. Vývoj bezpečnostního softwaru je výjimečná výzva pro softwarové inženýry, protože na „opačné straně barikády“ stojí stejně kvalitní odborníci, kteří se snaží nové ochranné mechanismy obejít. Programátoři, kteří pracují pro internetovou mafii, zakládají stále nové podvodné stránky, vytvářejí nástroje pro rozesílání spamu a programují software pro botnety, které útočí na jiné sítě. Své nástroje neustále vylepšují, čímž ztěžují identifikaci spamu a DOS útoků, a učí se i lépe maskovat podvodné transakce s kreditními kartami, aby bylo co nejtěžší odlišit je od běžného „datového provozu“.

My vám ukážeme, jakým způsobem lze bojovat proti spamu. Článek najdete v Chipu 10/2010, který vychází 25.9. 2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání