Menu
CHIP Speedtest

Nový, a hned zaneřáděný…

22.02.2011 08:00 | Redakce Chip
Nový, a hned zaneřáděný…
Už když nový počítač nebo notebook koupíte, je zahlcený reklamním softwarem. To brzdí jeho práci. Chip vám ukáže, jak se tohoto crapwaru bezpečně a rychle zbavit.

Tím, že je nový počítač již z výroby plný reklamního softwaru, tedy crapwaru, si sice výrobci počítačů vydělají miliony, uživatele si tím ale rozzlobí. Crapware totiž nejen zpomaluje běh počítače, ale dokonce usnadňuje práci hackerům. Výrobce může dostávat až kolem 1 200 Kč za každý počítač, který je vybaven demoverzemi komerčních aplikací. Navíc se většinou jedná o staré verze programů, které uživatel nikdy nevyužije. Přitom právě staré verze programů se stávají bezpečnostním rizikem – hacker se pomocí děr v těchto aplikacích může zmocnit vašeho počítače. Maximální drzostí je pak to, že pokud použijete záchranné DVD od výrobce pro obnovení systému, bude nový operační systém opět plný crapwaru.
V Chipu 3/2011, který vychází 25. února 2011, vám ukážeme, jaký crapware vám výrobce do počítače nahrává a jak se dotěrného softwaru zbavit. Dále vám pomůžeme připravit si skutečně praktický záchranný disk, který využijete v nouzi nejvyšší. V případě problémů tak budete mít stále po ruce nástroj, který vám pomůže vyřešit nehody.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání