Menu
CHIP Speedtest

Nový iPad: podrobný test a porovnání s iPadem 2

14.05.2012 21:45 | Redakce Chip
Retina displej s extrémně vysokým rozlišením, čtyřjádrová grafika a kvalitní kamera zajistily iPadu 3 prvenství v našich testech. Nový iPad ale není lepší úplně ve všem... Provedli jsme řadu měření a porovnali nový iPad s předchozí verzí a jedním z nejlepších androidích tabletů, Asusem Transformer Prime.

Nový a starý iPad od sebe na první pohled ani nerozpoznáte, a možná i to je důvod, proč Apple označuje svůj nový tablet místo „iPad 3“ spíše jako „nový iPad“. Na pohled jsou sice skoro stejné, ale „pod kapotou“ nového iPadu se skrývá momentálně nejrychlejší grafický procesor, displej s nejvyšším rozlišením a modely s dříve 3G modemem nyní kromě 3G sítí podporují i čtvrtou generaci vysokorychlostních datových sítí typu LTE. Bohužel u nás tuto výhodu nevyužijete.

Ve vypnutém stavu vypadá nový iPad opravdu jako ten starý, je jen o 0,6 mm silnější a má o něco větší kamerku. Viditelný rozdíl vás ale čeká hned po zapnutí displeje – tak dokonalý a jemný displej zatím žádný jiný tablet nemá. Snímky, videa i webové stránky vypadají díky téměř neuvěřitelnému rozlišení 2 048 x 1 536 bodů na displeji s 9,7“ úhlopříčkou dokonale. Ano, na takto malém displeji si můžete pouštět filmy v plném HD rozlišení a ještě budete mít rezervu. Jednotlivé pixely jsou tak drobné, že pouhým okem nejsou vidět. Rozlišení displeje nového iPadu je 264 pixelů na palec (ppi) – nejbližší konkurence Asus Transformer Prime má rozlišení pouze 149 ppi, „starý“ iPad 2 pak 132 ppi.

Celý článek najdete v papírové verzi Chipu 6/2012 i v jeho verzích pro iPad a Android.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání