Menu
CHIP Speedtest

Nový smartphone se zastaralým systémem

20.08.2013 04:40 | Redakce Chip
Nový smartphone se zastaralým systémem
Android ve verzi 4.2 je dostupný už od listopadu, přesto je jím zatím vybaveno jen několik zařízení. Pozdní aktualizace jsou nepříjemné a navíc zvyšují bezpečnostní riziko.

O verzi 4.3 se na internetu diskutuje už dlouho a nyní je konečně k dispozici. Následovat bude skok na verzi 5.0 s kódovým označením Key Lime Pie. Nikdo ještě přesně neví, co zajímavého bude umět, pro mnohé uživatele to ale může být v podstatě bezvýznamné. Na svém mobilním telefonu si totiž v nejbližších měsících verzi 5.0 neužijí a je možné, že si ji nebudou moct nainstalovat nikdy.

Ani nejdůležitější výrobci zařízení s Androidem totiž s upgradem nijak nespěchají a v průměru jim trvá půl roku, než upgrade na novou verzi nabídnou. Alespoň tak dlouho většinou trval přechod na verzi 4.0, na verzi 4.1 už to výrobcům trvalo sedm měsíců. Jako první krok nabídl aktualizaci na Android 4.2 Samsung – šest měsíců po jeho vydání. Jak je to z upgradem Androidu a proč do něj nechtěji výrobci investovat se dočtete v zářijovém vydání časopisu Chip.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání