Menu
CHIP Speedtest

Oblíbená skladba jako vyzvánění

13.03.2013 11:55 | Redakce Chip
Oblíbená skladba jako vyzvánění
Zaskočilo vás, že váš iPhone neumí nastavit skladby v paměti jako vyzvánění? Naštěstí existuje jednoduchý postup, jako toto omezení obejít.

Na počítači spusťte iTunes, v hudební knihovně klikněte pravým tlačítkem myši na skladbu, kterou chcete pro vyzvánění použít, a zvolte »Informace«. Přejděte na záložku »Volby«, a protože délka vyzvánění nesmí přesáhnout 40 vteřin, pomocí polí »Začátek« a »Konec« zvolte výseč, kterou ze skladby chcete použít. Nastavení potvrďte kliknutím na »OK«. Na upravenou skladbu opět klikněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte »Vytvořit verzi pro AAC«. Tím vytvoříte novou skladbu o požadované délce. Následně na ni klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte »Zobrazit v průzkumníku Windows«. Otevře se složka s připravenou skladbou, u které je však potřeba změnit příponu z .m4a na .m4r (pokud za názvem žádnou příponu nevidíte, navigujte ve složce na »Uspořádat | Možnosti složky a hledání | Zobrazení« a deaktivujte volbu »Skrýt příponu známých typů«). Po změně přípony soubor otevřete, čímž se provede automatické zařazení vyzvánění do knihovny »Zvuky« v iTunes. Nyní připojte iPhone k počítači a proveďte synchronizaci. Po dokončení si můžete nové vyzvánění v iPhonu nastavit v nabídce »Nastavení | Zvuk | Vyzvánění«.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání