Menu
CHIP Speedtest

Obnova důležitých dat z nečitelných disků CD a DVD

15.04.2013 08:05 | Redakce Chip
Obnova důležitých dat z nečitelných disků CD a DVD
Chtěli jste si zkopírovat fotografie z poškrábaného optického disku na pevný disk. Průzkumník Windows ale přestal kopírovat a nahlásil chybu, že soubor zkopírovat nejde.

Pokud se vám toto stane a Průzkumník selže, doporučujeme použít nástroj Roadkil’s Unstoppable Copier, který vám s kopírováním poškrábaných nebo jinak poškozených médií může výrazně pomoci. Tento program pro obnovu a kopírování důležitých dat si přitom můžete zdarma stáhnout například na roadkil.net a komunikuje i v češtině.

Aby bylo možné data obnovit, je potřeba program správně nastavit. Pomocí tlačítka „Procházet“ nastavte „Zdroj“ a „Cíl“, tedy odkud a kam se mají data kopírovat. Poté přejděte do záložky „Nastavení“, kde najdete posuvník, který přesuňte na střed – to je totiž dobrý kompromis mezi nejlepší a nejrychlejší obnovou dat. Měli byste také zatrhnout položku „Automaticky přeskakuj poškozené soubory“, jinak může trvat i několik hodin, než se k obnoveným datům vůbec dostanete.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání