Menu
CHIP Speedtest

Obnova poškozeného diskového oddílu

21.07.2013 11:20 | Redakce Chip
Obnova poškozeného diskového oddílu
V případě, že dojde k poškození tabulky rozdělení disku (tzv. partition table), nejsou vaše data ještě ztracena. Ukážeme vám, jak funkčnost disku obnovit a všechna data zachránit.

K nefunkčnosti pevného disku vlivem poškozené partition tabulky může dojít během okamžiku. Mezi nejčastější příčiny nečitelnosti dat na disku (která se na něm ale stále fyzicky nacházejí) patří odpojení externího disku od počítače či napájení ve chvíli, kdy ještě zapisuje data, útok viru, který se chce usídlit v chráněné oblasti pevného disku, nebo poškození a následná nečitelnost sektorů disku, ve kterých je tabulka rozdělení dat uložena. Operační systém Windows pak při pokusu o načtení dat z poškozeného disku zobrazí hlášení o jeho nečitelnosti a nutnosti jeho naformátování.

V srpnovém Chipu, který vychází již 25. července, vám prostřednictvím profitipu poradíme, jak si poradit se záchranou nečitelných dat na pevném disku.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání