Menu
CHIP Speedtest

Obrázky v e-mailu v odpovídající velikosti

15.12.2012 05:30 | Redakce Chip
Obrázky v e-mailu v odpovídající velikosti
I obyčejný „kompaktní“ fotoaparát dnes produkuje fotografie, jejichž rozměry se nezřídka blíží deseti megapixelům. To sice v době terabajtových disků není problém, při pokusu o odeslání několika snímků e-mailem to ale přece jen může představovat příliš velký objem.

Jedním z možných řešení je použití grafického editoru – to je ale poněkud „časově náročnější“. Alternativou může být použití integrovaného nástroje „Prohlížeč fotografií“, nebo dokonce přímo Windows Exploreru. Vyberte jeden či několik souborů, klikněte na ně pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky zvolte příkaz »Odeslat | Příjemce e-mailu«. V následujícím kroku budete moci zvolit rozměry odesílaných obrázků, v dialogovém okně se zobrazuje i jejich objem (po úpravě).

Při odesílání obrázků pomocí e-mailu doporučujeme nepřekračovat hranici 10 MB – což často bývá limit velikosti příloh u celé řady freemailových služeb.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání