Menu
CHIP Speedtest

Ochrana pro váš chytrý telefon

08.12.2012 14:05 | Redakce Chip
Ochrana pro váš chytrý telefon
V uplynulém roce se na platformě Android stalo oběťmi virů šest milionů lidí. Smartphony by ale měly chránit bezpečnostní aplikace – a náš test ukazuje, jak dobře to dělají.

Ačkoliv se fanoušci Applu hrnou do Apple obchodů, aby si obstarali nový iPhone, skutečným králem chytrých telefonů je Android. Současné průzkumy ukazují, že dva ze tří smartphonů fungují s tímto operačním systémem od Googlu. Tato popularita má nicméně i druhou stranu – nárůst útoků ve formě škodlivého softwaru pro tuto platformu. Bezpečnostní experti detekovali v poslední době přibližně 30 000 virů, před rokem jich bylo jen 250 (→ viz strana 69). Podle nejnovějších výzkumů bylo v loňském roce ovlivněno mobilním malwarem téměř šest milionů uživatelů. Pro uživatele smartphonů se systémem Android by tak měla být antivirová ochrana standardem. Problémem je ale fakt, že mobilních antivirových řešení je celá řada a uživatel obvykle neví, které z nich si vybrat.

My jsme otestovali dvanáct bezpečnostních aplikací s cenou v rozmezí 0 až 30 eur, které nabízejí efektivní antivirovou ochranu a prozradíme vám, které z nich stojí za investici a zda bezplatné nástroje ochraní stejně dobře jako ty placené.

Článek najdete v Chipu 1/2013, který vychází 14. 12. 2012, případně v elektronické verzi pro tablety.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání