Menu
CHIP Speedtest

Oči na stopkách

08.06.2013 12:55 | Redakce Chip
Oči na stopkách
Ohlídat si majetek pomocí kamer připojených k internetu nikdy nebylo jednodušší. K dispozici je mnoho modelových řad IP kamer i šikovný software pro dohled na dálku.

Analogovým kamerám, používaným k ostraze sídel drogových baronů nebo třeba muzejních exponátů, začaly od roku 1996 konkurovat kamery digitální, připojené k počítačové síti. Tzv. IP kamery trpěly oproti svým analogovým předchůdcům dlouhou dobu celou řadou nevýhod. Úplně první komerčně prodávaná IP kamera Axis NetEye 200 produkovala snímky s rozlišením 352 × 288, a to nejvýše tři do minuty. O přenosu videa v reálném čase po internetu jsme si v té době mohli nechat jen zdát, i tak to byl ale oproti analogovým kamerám, poskytujícím obraz jen v rámci uzavřeného televizního okruhu v budově, velký pokrok. Snímky bylo totiž možné přímo z kamery odesílat po síti na jakýkoli počítač připojený k internetu.

Více se o moderních IP kamerách a možnostech jejich využití dočtete v červencovém Chipu, který vychází již 21. června.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání