Menu
CHIP Speedtest

Odolná kamerka

24.07.2012 11:35 | Redakce Chip
Odolná kamerka
Outdoorová minikamerka GoPro HD Hero 2 je určena především sportovním nadšencům, kteří chtějí své zážitky zaznamenat a pochlubit se jimi na YouTube nebo na Facebooku. Lze si ji totiž nasadit na hlavu (čelenka je součástí balení) a natáčet video při skoku padákem, při jízdě na kole, na lyžích a skateboardu nebo při potápění. V dodaném speciálním krytu se s ní můžete potopit až do hloubky 60 metrů.

Outdoorová minikamerka GoPro HD Hero 2 je určena především sportovním nadšencům, kteří chtějí své zážitky zaznamenat a pochlubit se jimi na YouTube nebo na Facebooku. Lze si ji totiž nasadit na hlavu (čelenka je součástí balení) a natáčet video při skoku padákem, při jízdě na kole, na lyžích a skateboardu nebo při potápění. V dodaném speciálním krytu se s ní můžete potopit až do hloubky 60 metrů.

Kamerka má široký záběr a pohled rybího oka. Vejde se do ní tedy široké okolí – pozorovací úhel je 170°. Natáčet můžete dokonce v rozlišení Full HD (1 920 x 1 080). To je sice parádní rozlišení, musíte ale počítat s tím, že pak kamerka „vyprodukuje“ ohromné množství dat, které se hůře zpracovává (na 32GB kartu se vejdou asi 4 hodiny záznamu). Nabízí však samozřejmě i nižší rozlišení, ve kterém může být rychlost snímání 60–120 sn./s, což se při sportovních záběrech hodí pro zpomalení. Využít můžete naopak i zpomalené nahrávání (jeden snímek za sekundu). Baterie vydrží asi na 2,5 hodiny záznamu, a zejména v zimě tedy doporučujeme investovat do náhradní.

Ovládání se provádí pouze pomocí dvou tlačítek a malého stavového displeje, takže ho musíte nacvičit a úplně triviální není. Je potřeba dát především pozor na nastavený režim (fotografování, nebo video). Kvalita obrazu je velmi dobrá. Záběry jsou ostré, kamera se rychle přizpůsobí změněným podmínkám (například když vjedete do tunelu) a zvládne nahrávání i za horších světelných podmínek. Zvuk se nahrává pouze v monokvalitě (můžete připojit stereomikrofon), a když použijete kryt pod vodu, je záznam tichý. Ke kameře seženete velké množství příslušenství, především různá montážní řešení. Dokonce můžete připojit dvě kamery k sobě a nahrávat ve 3D. Cena kamerky je poměrně vysoká, ale kvalitnější a šikovnější řešení těžko najdete. Alternativou je možnost zakoupit pouze samostatnou kamerku nebo starší model, který také natáčí v HD, případně konkurenční kameru Contour Roam, která ale nemá tak skvělý obraz.

Kamerku tedy můžete použít při potápění (ukázkové video), můžete ji zavěsit psovi na krk (ukázkové video), vzít si ji na basket (video) nebo se s ní projet na kole (video1).

Technická data

  • Senzor a optika: CMOS 11 MPix, velikost 1/2,3", f/2.8 Fixed Focus
  • Rozlišení: 11 megapixelů, Full HD 1920 x 1080, kodek H.264
  • Akumulátor: Lithium-ion 1100 mAh, cca 2,5 h
  • Rozhraní: USB 2.0, miniHDMI, 3,5 audio jack
  • Úhel záběru: až 170°
  • Paměť: SDHC karta, max. 32 GB
  • Rozměry: kamerka bez pouzdra 42 x 60 x 30 mm
  • Hmotnost: s pouzdrem a baterií: 172 g, pouze kamera 96 g
  • Info: www.gohd.cz
  • Orinet. cena vč. DPH: 8490 Kč

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání