Menu
CHIP Speedtest

Odstranění cizojazyčných ovladačů

23.08.2013 08:25 | Redakce Chip
Odstranění cizojazyčných ovladačů
Pokud tiskárnu, případně multifunkční zařízení Epson instalujete pomocí automatického průvodce systému Windows, mohou nastat problémy s jazykovými verzemi. Pak se může stát, že se ovladač zařízení i například Status Monitor zobrazují v cizím jazyce.

Chcete-li takovýto ovladač a případně jeho části odinstalovat, najděte ho v seznamu nainstalovaného softwaru: „Ovládací panely |Programy | Odinstalovat program“.

Odinstalujte všechny součásti ovladače. Restartuje počítač a ovladače znovu nainstalujte (z CD nebo stažené z internetu), teď už s větší pozorností. Pokud problém přetrvává, budete muset ručně vymazat soubory »SEIKO-EPSON-oem«, které najdete ve složce »C:WINDOWSinf«. Problém je v tom, že souborů v této složce je opravdu hodně a tak ty správné budete hledat o něco obtížněji.

Postupně tedy jednotlivé OEM soubory (například „oem6.inf“) z této složky procházejte a otevřete je v editoru (jde o textové soubory). Zkontrolujte, zda v nich na prvních dvou řádcích najdete slova Seiko Epson. Pokud ne, soubor zase zavřete. Pokud ano, soubor přesuňte do k tomu účelu vytvořené složky. Nemažte je tedy hned. Jestliže je jen přesunete, budete je moct v případě potřeby zase snadno a rychle obnovit. To samé proveďte i se stejně pojmenovaným PNF souborem. Dále zastavte službu „Služba zařazování tisku“ v místních službách.

Abyste se k možnosti vypnout službu vůbec dostali, musíte spustit příslušnou aplikaci. Možností, jak to udělat, je více. Nejjednodušší bude, když stisknete klávesy [Windows]+[R] – otevře se příkazové okno „Spustit“, do řádky „Otevřít“ zadejte »services.msc« a klikněte na OK. Případně můžete v nabídce Start do řádku „Prohledat programy a soubory“ napsat „Služby“, a aplikace se najde. Otevře se okno „Služby“ a v něm je seznam běžících služeb. Najděte v seznamu položku „Služba zařazování tisku“ a zvýrazněte ji myší. V levé horní části okna „Služby“ pak najdete příkaz „Zastavit službu“ – použijte ho. Windows tak službu zastaví.

Když je služba zastavena, zavřete okno služeb. Poté spusťte Průzkumníka Windows a přejděte do adresáře, kde je nainstalován operační systém (obvykle na disku C: ). V adresáři Windows najděte postupně podadresáře »system32«, »spool« a »drivers«, tedy obvykle »C:windowssystem32spooldrivers«. Ve složce »drivers« pak najdete složky »Color« a »w32x86« (pokud jste uživatelem 64bitové verze systému, bude se jmenovat »x64«). Klikněte pravým tlačítkem myši na složku »w32x86« a odstraňte ji. Opakujte tento postup, i pokud máte složku „x64“, protože obě složky obsahují soubory od zařízení Epson.

Upozornění: Počítejte s tím, že když vymažete složky »w32x86« a »x64«, odstraníte tak i ostatní ovladače tiskáren (i od jiných výrobců), takže je budete muset znovu nainstalovat. A samozřejmě musíte znovu správně nainstalovat i ovladač pro tiskárnu/multifunkční zařízení Epson.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání