Menu

Odstranění problému s gigabitovou sítí ve Windows XP

21.06.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Odesíláte-li data z počítače s gigabitovou síťovou kartou, dosahuje reálná rychlost přenosu dat 30 MB/s. V opačném směru rychlost zápisu po zahájení přenosu sice vyletí na 25 MB/s, ihned poté však spadne na pouhých 0,5 MB/s.

Odstranění problému s gigabitovou sítí ve Windows XP

Odesíláte-li data z počítače s gigabitovou síťovou kartou, dosahuje reálná rychlost přenosu dat 30 MB/s. V opačném směru rychlost zápisu po zahájení přenosu sice vyletí na 25 MB/s, ihned poté však spadne na pouhých 0,5 MB/s.

Tento problém se ve Windows XP vyskytuje běžně při zapojení rychlé síťové karty s vlastním mikroprocesorem. Standardně je totiž systém nastaven tak, aby veškerou síťovou komunikaci obstarával procesor počítače. Toto řešení je plně dostačující u síťových karet komunikujících rychlostí 100 Mb/s, u vyšších rychlostí však dochází při zápisu větších souborů k „zahlcení“.

Řešení tohoto problému je naštěstí jednoduché a spočívá pouze v drobné úpravě systémového registru, která zapne mikroprocesor síťové karty. Pro úpravu registru otevřete v menu »Start« položku »Spustit«, zadejte příkaz »regedit« a potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«. V  editoru registru přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrentControlSetServicesTcpipParameters«. Pomocí nabídky »Úpravy|Nový|Hodnota DWORD« vytvořte v pravé části okna novou položku a nazvěte ji »DisableTaskOffload«. Poté ji dvojitým kliknutím otevřete, nastavte její hodnotu na 0 a potvrďte kliknutím na »OK«. Editor registru nyní postupem »Soubor|Konec« ukončete a počítač restartujte. Po opětovném přihlášení by již mělo být vše v pořádku.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení