Menu
CHIP Speedtest

Odstranění pruhů z výtisků tiskárny s doplněnými kartridžemi

17.04.2013 22:00 | Redakce Chip
Odstranění pruhů z výtisků tiskárny s doplněnými kartridžemi
Pokud si sami doplňujete inkoustové kartridže pomocí plnicí sady, může dojít k tomu, že tisk není tak kvalitní jako s originálními kartridžemi.

Může za to kvalita inkoustu, často ale také vzduch v tiskové hlavě. Při doplňování, ale třeba i při montáži nebo demontáži kartridže může dojít k tomu, že se do tiskové hlavy dostanou drobné vzduchové bubliny. V tiskové hlavě se pak nevytvoří dostatečný tlak pro vypuzení kapky inkoustu. Dochází tak k tomu, že trysky nestříkají na papír inkoust a to se na výtisku projeví ve formě bílých vodorovných pruhů.

Pokud se s tímto problémem potýkáte, s jeho vyřešením vám pomůže funkce „Čištění tiskové hlavy“, kterou najdete v ovladačích tiskárny. Tisková hlava v tom případě vypouští inkoustové kapky pod mnohem vyšším tlakem, případně se snaží nasávat zpět určité množství inkoustu, aby se tímto způsobem obnovil bezproblémový tok inkoustu. Někdy budete muset postup i opakovat, myslete ale na to, že se při něm spotřebuje poměrně hodně inkoustu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání