Menu
CHIP Speedtest

Odstranění starých instalačních dat ze systému

19.09.2013 10:30 | Redakce Chip
Odstranění starých instalačních dat ze systému
Po nainstalování Windows 7 se vám začal rychle plnit disk novými daty a po několika měsících na něm začíná být nedostatek místa. Přemýšlíte, co smazat, a ve složce »C:WindowsInstaller« jste narazili přibližně na 3 GB dat. Je možné je smazat?

Tento postup rozhodně nedoporučujeme. Do této složky si programy ukládají svá instalační data, která později slouží i pro odinstalaci softwaru. Důležité také je, že zde najdete i MSI balíčky, které popisují informace o jednotlivých aktualizacích a komponentách Windows. V rámci těchto dat je i informace, co se měnilo v registrech a jaké komponenty jsou nainstalovány.

Pokud opravdu nutně na chvíli potřebujete místo, tyto soubory zazálohujte dočasně na externí disk. Lze k tomu použít příkaz robocopy, o kterém jsme se zmiňovali v jednom z minulých Chipů. Pokud má externí disk písmeno Z, může příkaz vypadat například takto:

robocopy /e /move "%WINDIR%Installer" "Z:Installer"

Potřebujete-li trvale udělat místo na systémovém disku a instalační data přesunout například na disk D, je nutné ještě přidat odkaz na tato data. Lze k tomu použít například příkaz mklink.

mklink /j "%WINDIR%Installer" "D:Installer".

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání